Nonclassifiable Establishments in Haleyville, Alabama
134 nonclassifiable establishments businesses in Haleyville
134
134
134
14
About Nonclassifiable Establishments in Haleyville
There are 134 businesses classified under Nonclassifiable Establishments in Haleyville, Alabama. 134 have phone numbers on file. 134 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific nonclassifiable establishments companies in Haleyville.
Top Cities for Nonclassifiable Establishments in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Valley | 32K |
| Birmingham | 19K |
| Huntsville | 9K |
| Columbiana | 3K |
| Springville | 2K |
| Mobile | 2K |
| Pelham | 2K |
| Montgomery | 2K |
| Kennedy | 2K |
| Decatur | 1K |
Search Nonclassifiable Establishments
Other Industries in Haleyville
- Fabricated Metal Products, Except Machinery And Transportation Equipment (5K)
- Health Services (294)
- Apparel And Other Finished Products Made From Fabrics And Similar Materials (200)
- Building Materials, Hardware, Garden Supply, And Mobile Home Dealers (98)
- Wholesale Trade-durable Goods (80)
- Miscellaneous Retail (62)
- Educational Services (60)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (56)
- View all industries →