Nonclassifiable Establishments in Northport, Alabama
916 nonclassifiable establishments businesses in Northport
916
854
916
772
About Nonclassifiable Establishments in Northport
There are 916 businesses classified under Nonclassifiable Establishments in Northport, Alabama. 854 have phone numbers on file. 916 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific nonclassifiable establishments companies in Northport.
Top Cities for Nonclassifiable Establishments in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Valley | 32K |
| Birmingham | 19K |
| Huntsville | 9K |
| Columbiana | 3K |
| Springville | 2K |
| Mobile | 2K |
| Pelham | 2K |
| Montgomery | 2K |
| Kennedy | 2K |
| Decatur | 1K |
Search Nonclassifiable Establishments
Other Industries in Northport
- Miscellaneous Manufacturing Industries (750)
- Health Services (454)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (444)
- Food Stores (370)
- Wholesale Trade-durable Goods (354)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (264)
- Building Materials, Hardware, Garden Supply, And Mobile Home Dealers (220)
- Educational Services (218)
- View all industries →