Health Services in Northport, Alabama
454 health services businesses in Northport
454
454
454
210
About Health Services in Northport
There are 454 businesses classified under Health Services in Northport, Alabama. 454 have phone numbers on file. 454 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Northport.
Top Cities for Health Services in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Birmingham | 41K |
| Montgomery | 8K |
| Mobile | 7K |
| Huntsville | 5K |
| Dothan | 5K |
| Tuscaloosa | 3K |
| Opelika | 1K |
| Cullman | 1K |
| Gadsden | 1K |
| Decatur | 1K |
Search Health Services
Other Industries in Northport
- Nonclassifiable Establishments (916)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (750)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (444)
- Food Stores (370)
- Wholesale Trade-durable Goods (354)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (264)
- Building Materials, Hardware, Garden Supply, And Mobile Home Dealers (220)
- Educational Services (218)
- View all industries →