Health Services in Urbandale, Iowa
358 health services businesses in Urbandale
358
357
358
297
About Health Services in Urbandale
There are 358 businesses classified under Health Services in Urbandale, Iowa. 357 have phone numbers on file. 358 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Urbandale.
Top Cities for Health Services in Iowa
| City | Businesses |
|---|---|
| Des Moines | 8K |
| West Des Moines | 4K |
| Cedar Rapids | 4K |
| Davenport | 3K |
| Sioux City | 2K |
| Mason City | 2K |
| Dubuque | 2K |
| Iowa City | 2K |
| Ames | 1K |
| Bettendorf | 1K |
Search Health Services
Other Industries in Urbandale
- Business Services (2K)
- Educational Services (1K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (1K)
- Nonclassifiable Establishments (1K)
- Wholesale Trade-durable Goods (986)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (914)
- Membership Organizations (685)
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (507)
- View all industries →