Real Estate in Urbandale, Iowa
367 real estate businesses in Urbandale
367
366
367
196
About Real Estate in Urbandale
There are 367 businesses classified under Real Estate in Urbandale, Iowa. 366 have phone numbers on file. 367 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific real estate companies in Urbandale.
Top Cities for Real Estate in Iowa
| City | Businesses |
|---|---|
| Iowa City | 11K |
| Des Moines | 5K |
| Cedar Falls | 4K |
| West Des Moines | 3K |
| Cedar Rapids | 1K |
| Davenport | 717 |
| Glenwood | 541 |
| Council Bluffs | 498 |
| Bettendorf | 491 |
| Ankeny | 437 |
Search Real Estate
Other Industries in Urbandale
- Business Services (2K)
- Educational Services (1K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (1K)
- Nonclassifiable Establishments (1K)
- Wholesale Trade-durable Goods (986)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (914)
- Membership Organizations (685)
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (507)
- View all industries →