Wholesale Trade-non-durable Goods in Urbandale, Iowa
146 wholesale trade-non-durable goods businesses in Urbandale
146
146
146
145
About Wholesale Trade-non-durable Goods in Urbandale
There are 146 businesses classified under Wholesale Trade-non-durable Goods in Urbandale, Iowa. 146 have phone numbers on file. 146 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific wholesale trade-non-durable goods companies in Urbandale.
Top Cities for Wholesale Trade-non-durable Goods in Iowa
| City | Businesses |
|---|---|
| Mason City | 2K |
| Des Moines | 2K |
| West Des Moines | 1K |
| Johnston | 983 |
| Cedar Rapids | 559 |
| Ames | 427 |
| Hawarden | 385 |
| Le Mars | 321 |
| Macedonia | 291 |
| Sioux City | 260 |
Search Wholesale Trade-non-durable Goods
Other Industries in Urbandale
- Business Services (2K)
- Educational Services (1K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (1K)
- Nonclassifiable Establishments (1K)
- Wholesale Trade-durable Goods (986)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (914)
- Membership Organizations (685)
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (507)
- View all industries →