Health Services in Scottsville, Kentucky
47 health services businesses in Scottsville
47
47
47
45
About Health Services in Scottsville
There are 47 businesses classified under Health Services in Scottsville, Kentucky. 47 have phone numbers on file. 47 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Scottsville.
Top Cities for Health Services in Kentucky
| City | Businesses |
|---|---|
| Louisville | 27K |
| Lexington | 6K |
| Erlanger | 4K |
| Ft Mitchell | 2K |
| Owensboro | 2K |
| Pikeville | 1K |
| Paducah | 1K |
| Bowling Green | 1K |
| Hopkinsville | 694 |
| Danville | 683 |
Search Health Services
Other Industries in Scottsville
- Educational Services (321)
- Industrial And Commercial Machinery And Computer Equipment (140)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (73)
- Motor Freight Transportation And Warehousing (72)
- Justice, Public Order, And Safety (67)
- Printing, Publishing, And Allied Industries (56)
- Business Services (52)
- Construction Special Trade Contractors (44)
- View all industries →