Health Services in Stanford, Kentucky
111 health services businesses in Stanford
111
111
111
30
About Health Services in Stanford
There are 111 businesses classified under Health Services in Stanford, Kentucky. 111 have phone numbers on file. 111 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Stanford.
Top Cities for Health Services in Kentucky
| City | Businesses |
|---|---|
| Louisville | 27K |
| Lexington | 6K |
| Erlanger | 4K |
| Ft Mitchell | 2K |
| Owensboro | 2K |
| Pikeville | 1K |
| Paducah | 1K |
| Bowling Green | 1K |
| Hopkinsville | 694 |
| Danville | 683 |
Search Health Services
Other Industries in Stanford
- Educational Services (231)
- Heavy Construction Other Than Building Construction Contractors (144)
- Local And Suburban Transit And Interurban Highway Passenger Transportation (82)
- Nonclassifiable Establishments (80)
- Miscellaneous Retail (57)
- Depository Institutions (55)
- Holding And Other Investment Offices (44)
- Building Materials, Hardware, Garden Supply, And Mobile Home Dealers (37)
- View all industries →