Wholesale Trade-durable Goods in Sturgis, Kentucky
6 wholesale trade-durable goods businesses in Sturgis
6
6
6
4
About Wholesale Trade-durable Goods in Sturgis
There are 6 businesses classified under Wholesale Trade-durable Goods in Sturgis, Kentucky. 6 have phone numbers on file. 6 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific wholesale trade-durable goods companies in Sturgis.
Top Cities for Wholesale Trade-durable Goods in Kentucky
| City | Businesses |
|---|---|
| Louisville | 11K |
| Lexington | 3K |
| Florence | 2K |
| Hopkinsville | 2K |
| Bowling Green | 619 |
| Paducah | 555 |
| Owensboro | 485 |
| Hebron | 475 |
| Corbin | 355 |
| Walton | 320 |
Search Wholesale Trade-durable Goods
Other Industries in Sturgis
- Heavy Construction Other Than Building Construction Contractors (121)
- Mining And Quarrying Of Nonmetallic Minerals, Except Fuels (22)
- Electronic And Other Electrical Equipment And Components, Except Computer Equipment (16)
- Educational Services (15)
- Food Stores (15)
- Depository Institutions (12)
- Membership Organizations (11)
- Building Materials, Hardware, Garden Supply, And Mobile Home Dealers (10)
- View all industries →