Eating And Drinking Places in Whitesburg, Kentucky
23 eating and drinking places businesses in Whitesburg
23
23
23
21
About Eating And Drinking Places in Whitesburg
There are 23 businesses classified under Eating And Drinking Places in Whitesburg, Kentucky. 23 have phone numbers on file. 23 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Whitesburg.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Kentucky
| City | Businesses |
|---|---|
| Louisville | 7K |
| Lexington | 6K |
| Murray | 1K |
| Owensboro | 740 |
| Bowling Green | 738 |
| Covington | 563 |
| Paducah | 466 |
| Newport | 313 |
| Frankfort | 280 |
| Florence | 215 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Whitesburg
- Educational Services (142)
- Depository Institutions (72)
- Nonclassifiable Establishments (47)
- Health Services (41)
- Food Stores (32)
- Motion Pictures (31)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (25)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (20)
- View all industries →