Construction Special Trade Contractors in Halifax, North Carolina
3 construction special trade contractors businesses in Halifax
3
3
3
2
About Construction Special Trade Contractors in Halifax
There are 3 businesses classified under Construction Special Trade Contractors in Halifax, North Carolina. 3 have phone numbers on file. 3 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific construction special trade contractors companies in Halifax.
Top Cities for Construction Special Trade Contractors in North Carolina
| City | Businesses |
|---|---|
| Wendell | 7K |
| Raleigh | 6K |
| Charlotte | 5K |
| Greensboro | 2K |
| Fort Bragg | 1K |
| Durham | 1K |
| Garner | 906 |
| Asheville | 902 |
| Edenton | 843 |
| Wilmington | 838 |
Search Construction Special Trade Contractors
Other Industries in Halifax
- Nonclassifiable Establishments (205)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (68)
- Educational Services (67)
- Food And Kindred Products (41)
- Heavy Construction Other Than Building Construction Contractors (23)
- Justice, Public Order, And Safety (16)
- Non-depository Credit Institutions (16)
- Electric, Gas, And Sanitary Services (13)
- View all industries →