Social Services in Halifax, North Carolina
3 social services businesses in Halifax
3
3
3
0
About Social Services in Halifax
There are 3 businesses classified under Social Services in Halifax, North Carolina. 3 have phone numbers on file. 3 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific social services companies in Halifax.
Top Cities for Social Services in North Carolina
| City | Businesses |
|---|---|
| Raleigh | 5K |
| Durham | 5K |
| Charlotte | 5K |
| Greensboro | 2K |
| Winston Salem | 2K |
| Asheville | 1K |
| Wilmington | 842 |
| Cary | 803 |
| Clayton | 739 |
| Fayetteville | 572 |
Search Social Services
Other Industries in Halifax
- Nonclassifiable Establishments (205)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (68)
- Educational Services (67)
- Food And Kindred Products (41)
- Heavy Construction Other Than Building Construction Contractors (23)
- Justice, Public Order, And Safety (16)
- Non-depository Credit Institutions (16)
- Electric, Gas, And Sanitary Services (13)
- View all industries →