Food Stores in Lexington, North Carolina
279 food stores businesses in Lexington
279
279
279
278
About Food Stores in Lexington
There are 279 businesses classified under Food Stores in Lexington, North Carolina. 279 have phone numbers on file. 279 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific food stores companies in Lexington.
Top Cities for Food Stores in North Carolina
| City | Businesses |
|---|---|
| Charlotte | 3K |
| Greensboro | 2K |
| Salisbury | 2K |
| Raleigh | 957 |
| Winston Salem | 835 |
| Jacksonville | 689 |
| Gastonia | 613 |
| Wilmington | 578 |
| Cary | 411 |
| Matthews | 346 |
Search Food Stores
Other Industries in Lexington
- Educational Services (2K)
- Business Services (442)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (395)
- Health Services (371)
- Miscellaneous Retail (356)
- Construction Special Trade Contractors (288)
- Rubber And Miscellaneous Plastics Products (234)
- Membership Organizations (225)
- View all industries →