Health Services in Lexington, North Carolina
371 health services businesses in Lexington
371
371
371
362
About Health Services in Lexington
There are 371 businesses classified under Health Services in Lexington, North Carolina. 371 have phone numbers on file. 371 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Lexington.
Top Cities for Health Services in North Carolina
| City | Businesses |
|---|---|
| Chapel Hill | 20K |
| Charlotte | 19K |
| Durham | 15K |
| Raleigh | 11K |
| Wilmington | 10K |
| Winston Salem | 5K |
| Greensboro | 4K |
| Asheville | 4K |
| Burlington | 3K |
| Fayetteville | 3K |
Search Health Services
Other Industries in Lexington
- Educational Services (2K)
- Business Services (442)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (395)
- Miscellaneous Retail (356)
- Construction Special Trade Contractors (288)
- Food Stores (279)
- Rubber And Miscellaneous Plastics Products (234)
- Membership Organizations (225)
- View all industries →