Primary Metal Industries in Fairview, Pennsylvania
246 primary metal industries businesses in Fairview
246
246
246
115
About Primary Metal Industries in Fairview
There are 246 businesses classified under Primary Metal Industries in Fairview, Pennsylvania. 246 have phone numbers on file. 246 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific primary metal industries companies in Fairview.
Top Cities for Primary Metal Industries in Pennsylvania
| City | Businesses |
|---|---|
| Philadelphia | 5K |
| Pittsburgh | 2K |
| Conshohocken | 2K |
| Reading | 2K |
| Camp Hill | 564 |
| Lancaster | 467 |
| Brackenridge | 331 |
| Wexford | 255 |
| Export | 250 |
| Fairview | 246 |
Search Primary Metal Industries
Other Industries in Fairview
- Fabricated Metal Products, Except Machinery And Transportation Equipment (119)
- Electronic And Other Electrical Equipment And Components, Except Computer Equipment (113)
- Industrial And Commercial Machinery And Computer Equipment (101)
- Wholesale Trade-durable Goods (98)
- Security And Commodity Brokers, Dealers, Exchanges, And Services (44)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (42)
- Measuring, Analyzing, And Controlling Instruments; Photographic, Medical And Optical Goods; Watches And Clocks (42)
- Nonclassifiable Establishments (35)
- View all industries →