Eating And Drinking Places in Alachua, Florida
54 eating and drinking places businesses in Alachua
54
54
54
32
About Eating And Drinking Places in Alachua
There are 54 businesses classified under Eating And Drinking Places in Alachua, Florida. 54 have phone numbers on file. 54 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Alachua.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Florida
| City | Businesses |
|---|---|
| Tampa | 17K |
| Orlando | 16K |
| Miami | 10K |
| Riverview | 8K |
| Jacksonville | 7K |
| Fort Lauderdale | 6K |
| Orange Park | 5K |
| Sarasota | 4K |
| Saint Petersburg | 3K |
| Clearwater | 3K |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Alachua
- Educational Services (1K)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (870)
- Nonclassifiable Establishments (590)
- Health Services (492)
- Membership Organizations (416)
- Wholesale Trade-durable Goods (414)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (304)
- Chemicals And Allied Products (264)
- View all industries →