Health Services in Alachua, Florida
492 health services businesses in Alachua
492
490
492
406
About Health Services in Alachua
There are 492 businesses classified under Health Services in Alachua, Florida. 490 have phone numbers on file. 492 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Alachua.
Top Cities for Health Services in Florida
| City | Businesses |
|---|---|
| Miami | 85K |
| Tampa | 39K |
| Fort Lauderdale | 36K |
| Jacksonville | 34K |
| Orlando | 33K |
| Fort Myers | 14K |
| Sarasota | 12K |
| Hollywood | 12K |
| Pensacola | 11K |
| Tallahassee | 10K |
Search Health Services
Other Industries in Alachua
- Educational Services (1K)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (870)
- Nonclassifiable Establishments (590)
- Membership Organizations (416)
- Wholesale Trade-durable Goods (414)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (304)
- Chemicals And Allied Products (264)
- Food Stores (196)
- View all industries →