Hotels, Rooming Houses, Camps, And Other Lodging Places in Alachua, Florida
8 hotels, rooming houses, camps, and other lodging places businesses in Alachua
8
8
8
6
About Hotels, Rooming Houses, Camps, And Other Lodging Places in Alachua
There are 8 businesses classified under Hotels, Rooming Houses, Camps, And Other Lodging Places in Alachua, Florida. 8 have phone numbers on file. 8 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific hotels, rooming houses, camps, and other lodging places companies in Alachua.
Top Cities for Hotels, Rooming Houses, Camps, And Other Lodging Places in Florida
| City | Businesses |
|---|---|
| Orlando | 18K |
| Miami | 11K |
| Miami Beach | 6K |
| Saint Augustine | 3K |
| Kissimmee | 3K |
| Tampa | 2K |
| Fort Lauderdale | 2K |
| Tallahassee | 2K |
| Daytona Beach | 2K |
| Panama City Beach | 2K |
Search Hotels, Rooming Houses, Camps, And Other Lodging Places
Other Industries in Alachua
- Educational Services (1K)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (870)
- Nonclassifiable Establishments (590)
- Health Services (492)
- Membership Organizations (416)
- Wholesale Trade-durable Goods (414)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (304)
- Chemicals And Allied Products (264)
- View all industries →