Social Services in Alachua, Florida
178 social services businesses in Alachua
178
178
178
172
About Social Services in Alachua
There are 178 businesses classified under Social Services in Alachua, Florida. 178 have phone numbers on file. 178 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific social services companies in Alachua.
Top Cities for Social Services in Florida
| City | Businesses |
|---|---|
| Miami | 14K |
| Jacksonville | 13K |
| Jupiter | 12K |
| Orlando | 9K |
| Tampa | 8K |
| Fort Lauderdale | 8K |
| Tallahassee | 6K |
| Melbourne | 4K |
| Bradenton | 4K |
| Saint Petersburg | 4K |
Search Social Services
Other Industries in Alachua
- Educational Services (1K)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (870)
- Nonclassifiable Establishments (590)
- Health Services (492)
- Membership Organizations (416)
- Wholesale Trade-durable Goods (414)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (304)
- Chemicals And Allied Products (264)
- View all industries →