Health Services in Batesville, Indiana
335 health services businesses in Batesville
335
335
335
276
About Health Services in Batesville
There are 335 businesses classified under Health Services in Batesville, Indiana. 335 have phone numbers on file. 335 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Batesville.
Top Cities for Health Services in Indiana
| City | Businesses |
|---|---|
| Indianapolis | 26K |
| Evansville | 5K |
| South Bend | 4K |
| Fort Wayne | 4K |
| Terre Haute | 3K |
| Jeffersonville | 2K |
| Carmel | 2K |
| Lafayette | 2K |
| Bloomington | 2K |
| Richmond | 2K |
Search Health Services
Other Industries in Batesville
- Wholesale Trade-durable Goods (3K)
- Security And Commodity Brokers, Dealers, Exchanges, And Services (2K)
- Eating And Drinking Places (1K)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (436)
- Educational Services (329)
- Membership Organizations (192)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (188)
- Furniture And Fixtures (170)
- View all industries →