Eating And Drinking Places in Batesville, Indiana
1K eating and drinking places businesses in Batesville
1K
1K
1K
14
About Eating And Drinking Places in Batesville
There are 1K businesses classified under Eating And Drinking Places in Batesville, Indiana. 1K have phone numbers on file. 1K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Batesville.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Indiana
| City | Businesses |
|---|---|
| Indianapolis | 4K |
| Lafayette | 2K |
| Batesville | 1K |
| Fort Wayne | 903 |
| Muncie | 835 |
| Bloomington | 689 |
| Evansville | 619 |
| Richmond | 579 |
| Lawrenceburg | 573 |
| Jeffersonville | 467 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Batesville
- Wholesale Trade-durable Goods (3K)
- Security And Commodity Brokers, Dealers, Exchanges, And Services (2K)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (436)
- Health Services (335)
- Educational Services (329)
- Membership Organizations (192)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (188)
- Furniture And Fixtures (170)
- View all industries →