Eating And Drinking Places in Scottsville, Kentucky
26 eating and drinking places businesses in Scottsville
26
26
26
25
About Eating And Drinking Places in Scottsville
There are 26 businesses classified under Eating And Drinking Places in Scottsville, Kentucky. 26 have phone numbers on file. 26 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Scottsville.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Kentucky
| City | Businesses |
|---|---|
| Louisville | 7K |
| Lexington | 6K |
| Murray | 1K |
| Owensboro | 740 |
| Bowling Green | 738 |
| Covington | 563 |
| Paducah | 466 |
| Newport | 313 |
| Frankfort | 280 |
| Florence | 215 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Scottsville
- Educational Services (321)
- Industrial And Commercial Machinery And Computer Equipment (140)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (73)
- Motor Freight Transportation And Warehousing (72)
- Justice, Public Order, And Safety (67)
- Printing, Publishing, And Allied Industries (56)
- Business Services (52)
- Health Services (47)
- View all industries →