Wholesale Trade-durable Goods in Scottsville, Kentucky
33 wholesale trade-durable goods businesses in Scottsville
33
33
33
32
About Wholesale Trade-durable Goods in Scottsville
There are 33 businesses classified under Wholesale Trade-durable Goods in Scottsville, Kentucky. 33 have phone numbers on file. 33 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific wholesale trade-durable goods companies in Scottsville.
Top Cities for Wholesale Trade-durable Goods in Kentucky
| City | Businesses |
|---|---|
| Louisville | 11K |
| Lexington | 3K |
| Florence | 2K |
| Hopkinsville | 2K |
| Bowling Green | 619 |
| Paducah | 555 |
| Owensboro | 485 |
| Hebron | 475 |
| Corbin | 355 |
| Walton | 320 |
Search Wholesale Trade-durable Goods
Other Industries in Scottsville
- Educational Services (321)
- Industrial And Commercial Machinery And Computer Equipment (140)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (73)
- Motor Freight Transportation And Warehousing (72)
- Justice, Public Order, And Safety (67)
- Printing, Publishing, And Allied Industries (56)
- Business Services (52)
- Health Services (47)
- View all industries →