Eating And Drinking Places in Winchester, Kentucky
119 eating and drinking places businesses in Winchester
119
119
119
71
About Eating And Drinking Places in Winchester
There are 119 businesses classified under Eating And Drinking Places in Winchester, Kentucky. 119 have phone numbers on file. 119 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Winchester.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Kentucky
| City | Businesses |
|---|---|
| Louisville | 7K |
| Lexington | 6K |
| Murray | 1K |
| Owensboro | 740 |
| Bowling Green | 738 |
| Covington | 563 |
| Paducah | 466 |
| Newport | 313 |
| Frankfort | 280 |
| Florence | 215 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Winchester
- Educational Services (625)
- Depository Institutions (438)
- Wholesale Trade-non-durable Goods (291)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (288)
- Wholesale Trade-durable Goods (244)
- Personal Services (216)
- Nonclassifiable Establishments (151)
- Health Services (147)
- View all industries →