Legal Services in Abbeville, Louisiana
16 legal services businesses in Abbeville
16
16
16
13
About Legal Services in Abbeville
There are 16 businesses classified under Legal Services in Abbeville, Louisiana. 16 have phone numbers on file. 16 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific legal services companies in Abbeville.
Top Cities for Legal Services in Louisiana
| City | Businesses |
|---|---|
| New Orleans | 8K |
| Baton Rouge | 3K |
| Lafayette | 1K |
| Metairie | 988 |
| Shreveport | 659 |
| Lake Charles | 471 |
| Monroe | 355 |
| Alexandria | 254 |
| Mandeville | 213 |
| Covington | 210 |
Search Legal Services
Other Industries in Abbeville
- Construction Special Trade Contractors (226)
- Educational Services (140)
- Health Services (132)
- Nonclassifiable Establishments (129)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (100)
- Oil And Gas Extraction (84)
- Automotive Dealers And Gasoline Service Stations (77)
- Depository Institutions (74)
- View all industries →