Social Services in Abbeville, Louisiana
14 social services businesses in Abbeville
14
13
14
5
About Social Services in Abbeville
There are 14 businesses classified under Social Services in Abbeville, Louisiana. 13 have phone numbers on file. 14 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific social services companies in Abbeville.
Top Cities for Social Services in Louisiana
| City | Businesses |
|---|---|
| Baton Rouge | 2K |
| New Orleans | 2K |
| Shreveport | 1K |
| Lafayette | 706 |
| Alexandria | 502 |
| Lake Charles | 274 |
| Metairie | 271 |
| Hammond | 250 |
| Houma | 249 |
| Monroe | 225 |
Search Social Services
Other Industries in Abbeville
- Construction Special Trade Contractors (226)
- Educational Services (140)
- Health Services (132)
- Nonclassifiable Establishments (129)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (100)
- Oil And Gas Extraction (84)
- Automotive Dealers And Gasoline Service Stations (77)
- Depository Institutions (74)
- View all industries →