Social Services in Alexandria, Louisiana
502 social services businesses in Alexandria
502
488
502
407
About Social Services in Alexandria
There are 502 businesses classified under Social Services in Alexandria, Louisiana. 488 have phone numbers on file. 502 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific social services companies in Alexandria.
Top Cities for Social Services in Louisiana
| City | Businesses |
|---|---|
| Baton Rouge | 2K |
| New Orleans | 2K |
| Shreveport | 1K |
| Lafayette | 706 |
| Alexandria | 502 |
| Lake Charles | 274 |
| Metairie | 271 |
| Hammond | 250 |
| Houma | 249 |
| Monroe | 225 |