Eating And Drinking Places in Baton Rouge, Louisiana
2K eating and drinking places businesses in Baton Rouge
2K
2K
2K
2K
About Eating And Drinking Places in Baton Rouge
There are 2K businesses classified under Eating And Drinking Places in Baton Rouge, Louisiana. 2K have phone numbers on file. 2K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Baton Rouge.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Louisiana
| City | Businesses |
|---|---|
| New Orleans | 3K |
| Baton Rouge | 2K |
| Lake Charles | 1K |
| Lafayette | 537 |
| Metairie | 537 |
| Houma | 450 |
| Shreveport | 379 |
| Greenwood | 283 |
| Bossier City | 262 |
| Slidell | 228 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Baton Rouge
- Educational Services (18K)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (6K)
- Health Services (6K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (6K)
- Business Services (5K)
- Wholesale Trade-durable Goods (4K)
- Nonclassifiable Establishments (4K)
- Membership Organizations (3K)
- View all industries →