Eating And Drinking Places in Waterford, Michigan
146 eating and drinking places businesses in Waterford
146
146
146
130
About Eating And Drinking Places in Waterford
There are 146 businesses classified under Eating And Drinking Places in Waterford, Michigan. 146 have phone numbers on file. 146 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Waterford.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Michigan
| City | Businesses |
|---|---|
| Detroit | 3K |
| Lansing | 3K |
| Ann Arbor | 3K |
| Grand Rapids | 1K |
| Kalamazoo | 950 |
| Southfield | 782 |
| Troy | 701 |
| Macomb | 655 |
| Madison Heights | 623 |
| Sterling Heights | 605 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Waterford
- Educational Services (2K)
- Transportation By Air (821)
- Business Services (502)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (393)
- Miscellaneous Retail (329)
- Depository Institutions (302)
- Health Services (286)
- Automotive Dealers And Gasoline Service Stations (221)
- View all industries →