Health Services in Las Vegas, Nevada
7K health services businesses in Las Vegas
7K
7K
7K
5K
About Health Services in Las Vegas
There are 7K businesses classified under Health Services in Las Vegas, Nevada. 7K have phone numbers on file. 7K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Las Vegas.
Top Cities for Health Services in Nevada
| City | Businesses |
|---|---|
| Las Vegas | 7K |
| Reno | 4K |
| Henderson | 1K |
| Sun Valley | 848 |
| Carson City | 386 |
| North Las Vegas | 311 |
| Sparks | 235 |
| Boulder City | 204 |
| Nellis Afb | 174 |
| Gardnerville | 142 |
Search Health Services
Other Industries in Las Vegas
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (20K)
- Nonclassifiable Establishments (17K)
- Business Services (13K)
- Real Estate (12K)
- Amusement And Recreation Services (12K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (11K)
- Eating And Drinking Places (10K)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (9K)
- View all industries →