Eating And Drinking Places in High Point, North Carolina
331 eating and drinking places businesses in High Point
331
329
331
286
About Eating And Drinking Places in High Point
There are 331 businesses classified under Eating And Drinking Places in High Point, North Carolina. 329 have phone numbers on file. 331 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in High Point.
Top Cities for Eating And Drinking Places in North Carolina
| City | Businesses |
|---|---|
| Charlotte | 6K |
| Raleigh | 6K |
| Rocky Mount | 2K |
| Wilson | 2K |
| Greensboro | 2K |
| Asheville | 1K |
| Durham | 967 |
| Winston Salem | 914 |
| Fuquay Varina | 868 |
| Wilmington | 775 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in High Point
- Educational Services (3K)
- Health Services (2K)
- Furniture And Fixtures (2K)
- Wholesale Trade-durable Goods (2K)
- Business Services (1K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (1K)
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (1K)
- Wholesale Trade-non-durable Goods (1K)
- View all industries →