Eating And Drinking Places in Erie, Pennsylvania
579 eating and drinking places businesses in Erie
579
576
579
525
About Eating And Drinking Places in Erie
There are 579 businesses classified under Eating And Drinking Places in Erie, Pennsylvania. 576 have phone numbers on file. 579 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Erie.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Pennsylvania
| City | Businesses |
|---|---|
| Philadelphia | 16K |
| Pittsburgh | 6K |
| Brackenridge | 3K |
| Scranton | 1K |
| Lancaster | 1K |
| Elkins Park | 955 |
| Allentown | 930 |
| Harrisburg | 843 |
| Coraopolis | 633 |
| Erie | 579 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Erie
- Educational Services (3K)
- Business Services (2K)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (2K)
- Health Services (2K)
- Social Services (2K)
- Fabricated Metal Products, Except Machinery And Transportation Equipment (2K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (1K)
- Wholesale Trade-durable Goods (1K)
- View all industries →