Social Services in Johnson City, Tennessee
601 social services businesses in Johnson City
601
598
601
531
About Social Services in Johnson City
There are 601 businesses classified under Social Services in Johnson City, Tennessee. 598 have phone numbers on file. 601 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific social services companies in Johnson City.
Top Cities for Social Services in Tennessee
| City | Businesses |
|---|---|
| Nashville | 8K |
| Memphis | 6K |
| Knoxville | 3K |
| Chattanooga | 2K |
| Brentwood | 1K |
| Franklin | 713 |
| Johnson City | 601 |
| Murfreesboro | 498 |
| Kingsport | 436 |
| Jackson | 411 |
Search Social Services
Other Industries in Johnson City
- Health Services (4K)
- Educational Services (3K)
- Nonclassifiable Establishments (2K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (2K)
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (1K)
- Personal Services (1K)
- Business Services (985)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (764)
- View all industries →