Motor Freight Transportation And Warehousing in Knoxville, Tennessee
698 motor freight transportation and warehousing businesses in Knoxville
698
698
698
604
About Motor Freight Transportation And Warehousing in Knoxville
There are 698 businesses classified under Motor Freight Transportation And Warehousing in Knoxville, Tennessee. 698 have phone numbers on file. 698 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific motor freight transportation and warehousing companies in Knoxville.
Top Cities for Motor Freight Transportation And Warehousing in Tennessee
| City | Businesses |
|---|---|
| Antioch | 5K |
| Memphis | 5K |
| Nashville | 1K |
| Chattanooga | 1K |
| Greeneville | 875 |
| Knoxville | 698 |
| Jackson | 378 |
| Cookeville | 192 |
| Shelbyville | 181 |
| Johnson City | 177 |
Search Motor Freight Transportation And Warehousing
Other Industries in Knoxville
- Educational Services (15K)
- Health Services (11K)
- Business Services (6K)
- Nonclassifiable Establishments (6K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (6K)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (5K)
- Wholesale Trade-durable Goods (4K)
- Communications (4K)
- View all industries →