Oil And Gas Extraction in Houston, Texas
57K oil and gas extraction businesses in Houston
57K
56K
57K
45K
About Oil And Gas Extraction in Houston
There are 57K businesses classified under Oil And Gas Extraction in Houston, Texas. 56K have phone numbers on file. 57K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific oil and gas extraction companies in Houston.
Top Cities for Oil And Gas Extraction in Texas
| City | Businesses |
|---|---|
| Houston | 57K |
| Odessa | 6K |
| Midland | 3K |
| Victoria | 3K |
| Sugar Land | 3K |
| Dallas | 2K |
| Cedar Park | 2K |
| Magnolia | 1K |
| Fort Worth | 1K |
| Spring | 959 |