Health Services in Birmingham, Alabama
41K health services businesses in Birmingham
41K
40K
41K
32K
About Health Services in Birmingham
There are 41K businesses classified under Health Services in Birmingham, Alabama. 40K have phone numbers on file. 41K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Birmingham.
Top Cities for Health Services in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Birmingham | 41K |
| Montgomery | 8K |
| Mobile | 7K |
| Huntsville | 5K |
| Dothan | 5K |
| Tuscaloosa | 3K |
| Opelika | 1K |
| Cullman | 1K |
| Gadsden | 1K |
| Decatur | 1K |
Search Health Services
Other Industries in Birmingham
- Business Services (37K)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (32K)
- Depository Institutions (21K)
- Nonclassifiable Establishments (19K)
- Educational Services (18K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (18K)
- Wholesale Trade-durable Goods (14K)
- Real Estate (13K)
- View all industries →