Real Estate in Birmingham, Alabama
13K real estate businesses in Birmingham
13K
13K
13K
10K
About Real Estate in Birmingham
There are 13K businesses classified under Real Estate in Birmingham, Alabama. 13K have phone numbers on file. 13K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific real estate companies in Birmingham.
Top Cities for Real Estate in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Birmingham | 13K |
| Mobile | 3K |
| Huntsville | 2K |
| Montgomery | 2K |
| Ardmore | 2K |
| Tuscaloosa | 1K |
| Daphne | 812 |
| Gulf Shores | 762 |
| Alabaster | 760 |
| Dothan | 756 |
Search Real Estate
Other Industries in Birmingham
- Health Services (41K)
- Business Services (37K)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (32K)
- Depository Institutions (21K)
- Nonclassifiable Establishments (19K)
- Educational Services (18K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (18K)
- Wholesale Trade-durable Goods (14K)
- View all industries →