Social Services in Northport, Alabama
184 social services businesses in Northport
184
178
184
56
About Social Services in Northport
There are 184 businesses classified under Social Services in Northport, Alabama. 178 have phone numbers on file. 184 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific social services companies in Northport.
Top Cities for Social Services in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Birmingham | 13K |
| Mobile | 2K |
| Montgomery | 2K |
| Huntsville | 2K |
| Tuscaloosa | 806 |
| Muscle Shoals | 558 |
| Phenix City | 488 |
| Decatur | 470 |
| Dothan | 404 |
| Anniston | 328 |
Search Social Services
Other Industries in Northport
- Nonclassifiable Establishments (916)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (750)
- Health Services (454)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (444)
- Food Stores (370)
- Wholesale Trade-durable Goods (354)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (264)
- Building Materials, Hardware, Garden Supply, And Mobile Home Dealers (220)
- View all industries →