Social Services in Batesville, Indiana
38 social services businesses in Batesville
38
38
38
34
About Social Services in Batesville
There are 38 businesses classified under Social Services in Batesville, Indiana. 38 have phone numbers on file. 38 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific social services companies in Batesville.
Top Cities for Social Services in Indiana
| City | Businesses |
|---|---|
| Indianapolis | 11K |
| Connersville | 3K |
| Greencastle | 3K |
| Fort Wayne | 2K |
| Evansville | 2K |
| Michigan City | 1K |
| South Bend | 827 |
| Anderson | 798 |
| Lafayette | 778 |
| Carmel | 758 |
Search Social Services
Other Industries in Batesville
- Wholesale Trade-durable Goods (3K)
- Security And Commodity Brokers, Dealers, Exchanges, And Services (2K)
- Eating And Drinking Places (1K)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (436)
- Health Services (335)
- Educational Services (329)
- Membership Organizations (192)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (188)
- View all industries →