Health Services in Durham, North Carolina
15K health services businesses in Durham
15K
15K
15K
13K
About Health Services in Durham
There are 15K businesses classified under Health Services in Durham, North Carolina. 15K have phone numbers on file. 15K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Durham.
Top Cities for Health Services in North Carolina
| City | Businesses |
|---|---|
| Chapel Hill | 20K |
| Charlotte | 19K |
| Durham | 15K |
| Raleigh | 11K |
| Wilmington | 10K |
| Winston Salem | 5K |
| Greensboro | 4K |
| Asheville | 4K |
| Burlington | 3K |
| Fayetteville | 3K |
Search Health Services
Other Industries in Durham
- Educational Services (14K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (13K)
- Nonclassifiable Establishments (11K)
- Business Services (10K)
- Motor Freight Transportation And Warehousing (10K)
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (7K)
- Chemicals And Allied Products (5K)
- Social Services (5K)
- View all industries →