Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores in Durham, North Carolina
7K home furniture, furnishings, and equipment stores businesses in Durham
7K
7K
7K
6K
About Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores in Durham
There are 7K businesses classified under Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores in Durham, North Carolina. 7K have phone numbers on file. 7K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific home furniture, furnishings, and equipment stores companies in Durham.
Top Cities for Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores in North Carolina
| City | Businesses |
|---|---|
| Charlotte | 17K |
| Raleigh | 16K |
| Durham | 7K |
| Cary | 6K |
| Morrisville | 3K |
| Greensboro | 2K |
| High Point | 1K |
| Asheville | 802 |
| Wilmington | 609 |
| Apex | 562 |
Search Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores
Other Industries in Durham
- Health Services (15K)
- Educational Services (14K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (13K)
- Nonclassifiable Establishments (11K)
- Business Services (10K)
- Motor Freight Transportation And Warehousing (10K)
- Chemicals And Allied Products (5K)
- Social Services (5K)
- View all industries →