Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores in Greensboro, North Carolina
2K home furniture, furnishings, and equipment stores businesses in Greensboro
2K
2K
2K
1K
About Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores in Greensboro
There are 2K businesses classified under Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores in Greensboro, North Carolina. 2K have phone numbers on file. 2K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific home furniture, furnishings, and equipment stores companies in Greensboro.
Top Cities for Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores in North Carolina
| City | Businesses |
|---|---|
| Charlotte | 17K |
| Raleigh | 16K |
| Durham | 7K |
| Cary | 6K |
| Morrisville | 3K |
| Greensboro | 2K |
| High Point | 1K |
| Asheville | 802 |
| Wilmington | 609 |
| Apex | 562 |
Search Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores
Other Industries in Greensboro
- Business Services (28K)
- Educational Services (9K)
- Nonclassifiable Establishments (8K)
- Wholesale Trade-non-durable Goods (6K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (6K)
- Wholesale Trade-durable Goods (5K)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (4K)
- Health Services (4K)
- View all industries →