Eating And Drinking Places in Knoxville, Tennessee
1K eating and drinking places businesses in Knoxville
1K
1K
1K
1K
About Eating And Drinking Places in Knoxville
There are 1K businesses classified under Eating And Drinking Places in Knoxville, Tennessee. 1K have phone numbers on file. 1K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Knoxville.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Tennessee
| City | Businesses |
|---|---|
| Lebanon | 6K |
| Franklin | 5K |
| Nashville | 4K |
| Memphis | 3K |
| Chattanooga | 2K |
| Knoxville | 1K |
| Murfreesboro | 646 |
| Cleveland | 619 |
| Humboldt | 616 |
| Madison | 610 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Knoxville
- Educational Services (15K)
- Health Services (11K)
- Business Services (6K)
- Nonclassifiable Establishments (6K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (6K)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (5K)
- Wholesale Trade-durable Goods (4K)
- Communications (4K)
- View all industries →