Health Services in Austin, Texas
19K health services businesses in Austin
19K
19K
19K
16K
About Health Services in Austin
There are 19K businesses classified under Health Services in Austin, Texas. 19K have phone numbers on file. 19K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific health services companies in Austin.
Top Cities for Health Services in Texas
| City | Businesses |
|---|---|
| Houston | 54K |
| San Antonio | 31K |
| Dallas | 29K |
| Austin | 19K |
| Fort Worth | 17K |
| Plano | 9K |
| Denton | 6K |
| Tyler | 6K |
| Irving | 5K |
| Amarillo | 4K |
Search Health Services
Other Industries in Austin
- Real Estate (53K)
- Business Services (41K)
- Nonclassifiable Establishments (35K)
- Educational Services (30K)
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (23K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (21K)
- Membership Organizations (11K)
- Social Services (10K)
- View all industries →