Real Estate in Austin, Texas
53K real estate businesses in Austin
53K
53K
53K
50K
About Real Estate in Austin
There are 53K businesses classified under Real Estate in Austin, Texas. 53K have phone numbers on file. 53K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific real estate companies in Austin.
Top Cities for Real Estate in Texas
| City | Businesses |
|---|---|
| Austin | 53K |
| Houston | 27K |
| Dallas | 27K |
| San Antonio | 9K |
| Frisco | 5K |
| Conroe | 5K |
| Fort Worth | 4K |
| Plano | 4K |
| Spring | 3K |
| Arlington | 3K |
Search Real Estate
Other Industries in Austin
- Business Services (41K)
- Nonclassifiable Establishments (35K)
- Educational Services (30K)
- Home Furniture, Furnishings, And Equipment Stores (23K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (21K)
- Health Services (19K)
- Membership Organizations (11K)
- Social Services (10K)
- View all industries →