Oil And Gas Extraction in Kingsville, Texas
9 oil and gas extraction businesses in Kingsville
9
9
9
8
About Oil And Gas Extraction in Kingsville
There are 9 businesses classified under Oil And Gas Extraction in Kingsville, Texas. 9 have phone numbers on file. 9 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific oil and gas extraction companies in Kingsville.
Top Cities for Oil And Gas Extraction in Texas
| City | Businesses |
|---|---|
| Houston | 57K |
| Odessa | 6K |
| Midland | 3K |
| Victoria | 3K |
| Sugar Land | 3K |
| Dallas | 2K |
| Cedar Park | 2K |
| Magnolia | 1K |
| Fort Worth | 1K |
| Spring | 959 |
Search Oil And Gas Extraction
Other Industries in Kingsville
- Heavy Construction Other Than Building Construction Contractors (3K)
- Educational Services (2K)
- Health Services (655)
- Social Services (609)
- Holding And Other Investment Offices (255)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (227)
- Personal Services (99)
- Building Materials, Hardware, Garden Supply, And Mobile Home Dealers (88)
- View all industries →