Eating And Drinking Places in Waukesha, Wisconsin
419 eating and drinking places businesses in Waukesha
419
356
419
332
About Eating And Drinking Places in Waukesha
There are 419 businesses classified under Eating And Drinking Places in Waukesha, Wisconsin. 356 have phone numbers on file. 419 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Waukesha.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Wisconsin
| City | Businesses |
|---|---|
| Green Bay | 5K |
| Milwaukee | 4K |
| Madison | 2K |
| Kenosha | 2K |
| Appleton | 883 |
| Beaver Dam | 825 |
| Oshkosh | 818 |
| Waukesha | 419 |
| Janesville | 396 |
| Eau Claire | 356 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Waukesha
- Educational Services (6K)
- Business Services (3K)
- Nonclassifiable Establishments (3K)
- Legal Services (2K)
- Wholesale Trade-durable Goods (2K)
- Electronic And Other Electrical Equipment And Components, Except Computer Equipment (2K)
- Health Services (2K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (1K)
- View all industries →