Eating And Drinking Places in Calera, Alabama
16 eating and drinking places businesses in Calera
16
16
16
12
About Eating And Drinking Places in Calera
There are 16 businesses classified under Eating And Drinking Places in Calera, Alabama. 16 have phone numbers on file. 16 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Calera.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Birmingham | 5K |
| Montgomery | 3K |
| Tuscaloosa | 1K |
| Atmore | 1K |
| Mobile | 786 |
| Pelham | 706 |
| Huntsville | 668 |
| Vernon | 614 |
| Mc Calla | 290 |
| Auburn | 274 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Calera
- Business Services (552)
- Executive, Legislative, And General Government, Except Finance (106)
- Wholesale Trade-durable Goods (94)
- Depository Institutions (72)
- Food Stores (54)
- Motor Freight Transportation And Warehousing (50)
- Fishing hunting and trapping (44)
- Automotive Dealers And Gasoline Service Stations (38)
- View all industries →