Eating And Drinking Places in Birmingham, Alabama
5K eating and drinking places businesses in Birmingham
5K
5K
5K
3K
About Eating And Drinking Places in Birmingham
There are 5K businesses classified under Eating And Drinking Places in Birmingham, Alabama. 5K have phone numbers on file. 5K have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific eating and drinking places companies in Birmingham.
Top Cities for Eating And Drinking Places in Alabama
| City | Businesses |
|---|---|
| Birmingham | 5K |
| Montgomery | 3K |
| Tuscaloosa | 1K |
| Atmore | 1K |
| Mobile | 786 |
| Pelham | 706 |
| Huntsville | 668 |
| Vernon | 614 |
| Mc Calla | 290 |
| Auburn | 274 |
Search Eating And Drinking Places
Other Industries in Birmingham
- Health Services (41K)
- Business Services (37K)
- Insurance Agents, Brokers, And Service (32K)
- Depository Institutions (21K)
- Nonclassifiable Establishments (19K)
- Educational Services (18K)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (18K)
- Wholesale Trade-durable Goods (14K)
- View all industries →