Motor Freight Transportation And Warehousing in Freeport, Texas
7 motor freight transportation and warehousing businesses in Freeport
7
7
7
5
About Motor Freight Transportation And Warehousing in Freeport
There are 7 businesses classified under Motor Freight Transportation And Warehousing in Freeport, Texas. 7 have phone numbers on file. 7 have email addresses available.
Use our business search to find and contact specific motor freight transportation and warehousing companies in Freeport.
Top Cities for Motor Freight Transportation And Warehousing in Texas
| City | Businesses |
|---|---|
| Houston | 4K |
| Dallas | 3K |
| La Porte | 2K |
| Austin | 1K |
| Fort Worth | 1K |
| Laredo | 1K |
| San Antonio | 1K |
| Grand Prairie | 835 |
| El Paso | 807 |
| Pasadena | 651 |
Search Motor Freight Transportation And Warehousing
Other Industries in Freeport
- Wholesale Trade-non-durable Goods (1K)
- Miscellaneous Manufacturing Industries (231)
- Food Stores (212)
- Nonclassifiable Establishments (191)
- Engineering, Accounting, Research, Management, And Related Services (190)
- Water Transportation (142)
- Business Services (134)
- Oil And Gas Extraction (103)
- View all industries →